KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15893274
nr 1589 3274
Karl Höglund
(f. 1940), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben, Signerad. Olja på pannå, 88x60 cm, yttermått inklusive ram: 100x72 cm
Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
5.000 kr
Såld:
4.000 kr
måndag 8 januari 2024
kl 19:21:46
8/1 19:13:20
Karl Höglund
Läs mer om Karl Höglund